English

Tipy na výlety

Soláň je významným celoročním rekreačním a turistickým místem. Po hřebeni vede nenáročná trasa pro turisty a zároveň cyklisty, která je v zimě udržována pro běžkaře. Z vrcholu je krásný výhled na Radhošť, Smrk, Kněhyni, Lysou horu a hřeben Javorníků. Od hotelu na východ je možné po hřebeni dojít až na Bumbálku (česko-slovenská státní hranice), cestou můžete navštívit rozhlednu Sůkenická. Po hřebeni na druhou stranu dojdete přes vrchol Tanečnice na Vsacký Cáb nebo Díly, kde se nachází restaurace.

Ski areál Soláň - Vrchol (600m)

K našemu hotelu patří Ski areál Soláň - Vrchol, který se nachází v blízkosti hotelu. Areál se nachází na severo-východních svazích Soláně, v nadmořské výšce 861 m.n.m.
S výhledem na Radhošť, Smrk a Lysou horu a necelými 4 km sjezdovek je největším lyžařským areálem na Vsetínsku. Součástí areálu jsou čtyři vleky a sedm sjezdovek různých obtížností. Vyberou si tak zde jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Do areálu Vás v pravidelných intervalech doveze hotelový ski-bus. Více informací na Ski areál Soláň

Informační centrum Zvonice Soláň (300 m)

V roce 2006 byla nově vystavěna zvonice, která slouží jako informační a výtvarné centrum, které návštěvníkům nabízí stálou expozici tvorby valašských umělců, malířů, sochařů, či řezbářů. Součástí expozice je obvykle i prodejní výstava a prodej suvenýrů.

Velké Karlovice (6 km)

Kostel Panny Marie Sněžné – dřevěný barokní kostel, od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.
Karlovické muzeum – stálá expozice o životě na Valašsku i výstavy obrazů známých místních umělců.

Karolinka (10 km)

Muzeum sklářství Karolinka – zde si můžete prohlédnout zručnost a umění současných i bývalých sklářských mistrů. Možnost zakoupení skleněných předmětů a suvenýrů.

Kohútka (22 km)

Vrchol Kohútka se nachází na hranici České republiky a Slovenska. Na vrcholu se nachází lyžařské středisko, informační centrum a restaurace.

Rožnov pod Radhoštěm (18 km)

Leží v samém srdci Beskydských a Vsetínských vrchů na úpatí hory Radhošť.
Valašské muzeum v přírodě – nabízí jedinečnou možnost zjistit, jak se na Valašsku žilo dříve. Muzeum je soustředěno ve třech lokalitách – Dřevěné městečko, Valašská dědina (na políčkách se pěstují původní plodiny jako křibice, bér, gengel atd.) a Mlýnská dolina (mlýn, pila a hamr jsou v provozu, chová se zde tradičním způsobem dobytek a drůbež).
Jurkovičova rozhledna – unikátní stavba byla postavena podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, stojí na Karlově kopci nad Valašským muzeem v přírodě (480 m.n.m.).
UNIPAR - exkluzivní prodejna interiérových svíček, možnost exkurzí.

Pustevny, Radhošť (21 km)

Na hřebeni nad Rožnovem pod Radhoštěm se nachází památná hora Radhošť, symbol Valašska. Výchozím místem pro výlet jsou Pustevny. Jsou přístupné autem z Prostřední Bečvy. Nachází se zde mimo jiné historické dřevěné stavby architekta Jurkoviče. Cestou na vrchol se zastavíte u sochy pohanského boha pohostinství, plodnosti a úrody Radegasta.
Stezka Valašska – na Pustevnách můžete také navštívit dřevěnou stezku v oblacích, která má výšku v nejvyšším bodě od země 15,2 m a je 660 m dlouhá. Příjemnou procházku s výhledem na okolní hory a města si můžete užít po celý rok.
Nádherná hřebenová cesta s výhledem na celé panoráma Beskyd Vás dovede až na vrchol Radhošť (1129 m n.m.). Zde se nachází kaple Cyrila a Metoděje, postavená v základní podobě v letech 1896-1898. Před kaplí stojí sousoší slovanských věrozvěstů, instalované na vrchol v roce 1931 a kamenný kříž z roku 1805.
Pro milovníky méně davové turistiky je ideální trasa po turistické značce z Dolní Bečvy (cca 8 km) nebo z Rožnova (cca 10 km).

Lešná, Zlín (60 km)

ZOO – Zlínská zoo je jedinečným místem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Zlínské ZOO a park lze navštívit ve všech ročních obdobích.
Krásu místa dotváří nádherný historický zámecký park starý více než 200 let. Návštěvníky upoutá svým anglickým slohem a 1150 druhy vzácných dřevin a okrasných bylin. Park patří k dendrologicky nejcennějším zámeckým parkům celé Moravy. Parku se spoustou květin, jezírek, vodotrysků a vodopádů dominuje zámek Lešná, který je proslulý dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami porcelánu a stříbra.

Poutní místo na Svatém Hostýně (64 km)

Jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst v ČR se stala Hostýnská hora (735 m n.m.) se svou Mariánskou svatyní. Tisíce poutníků zde nacházejí útočiště ve svých životních strastech i potřebách.

Teplice nad Bečvou (55 km)

Propast – je nejhlubší českou, ale i středoevropskou propastí, jejíž suchá část, do níž lze nahlédnout, má hloubku 69,5 m. V zatopené části je nejnovějším měřením z roku 1995 potvrzena hloubka 205 m. Blízko propasti se nachází typický trychtýřovitý závrt.
Lázně – jsou známé díky minerální vodě bohaté na oxid uhličitým.
Zbrašovské aragonitové jeskyně – jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích.

Frenštát pod Radhoštěm (27 km)

Naučná stezka Beskydské nebe – je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje expozici siluet dravců včetně majestátného orla skalního a atraktivní 90 metrů dlouhý vzdušný chodník, na kterém se lidé seznámí s životem obyvatel korun stromů.
Areál skokanských můstků Jiřího Rašky – nachází se ve v místní části Horečky. V současnosti jsou ve skokanském areálu na v provozu čtyři skokanské můstky.

Kopřivnice (39 km)

Technické muzeum Tatra – rozsáhlá sbírka osobních i nákladních vozů Tatra a dalších výrobků této kopřivnické firmy.

Štramberk (42 km)

Městečko lidové architektury valašských roubených chalup z 18. a 19. století. Nejproslulejším cukrářským výrobkem jsou zde Štramberské uši.
Hrad Štramberk – stojí na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce, tvoří výraznou dominantu nejen malebného lašského městečka, ale celého kraje. Z kdysi mohutného středověkého hradu se do dnešních dob zachovalo několik hradebních zdí, a především rekonstruovaná strážní hradní věž – Štramberská trůba, přestavěná na počátku 20. století na turistickou rozhlednu.